Bazı insanlar fırsatlarını kendileri yaratıyorlar. 20 yıldır arkadaş olan dört çift birbirlerine yakın olabilmek, birlikte yaşayabilmek için paralarını birleştirip minik bir yerleşim yeri inşa ettiler. Llano Exit Strategy adını verdikleri yerleşim yeri, Austin, Teksas’ın dışında bulunuyor ve Llanonehrine bakan dört minik kabine sahip.

Bu dört çift, bu yerleşim yerini inşa ederken sürdürülebilirliğe ve ekolojik farkındalığa da önem vermiş. Mimar Matt Garcia’nın tasarladığı kabinlerin tanesi 40 bin dolara mal olmuş. 5 bin galon yağmur suyunu alabilen su fıçıları, yansıtıcı duvarları olan evlerin iç kısımları da kontrplaktan yapılmış. Bu hem maliyeti düşürüyor hem de iyi bir tasarım sunuyor kullanıcılara.

Daha fazla oku: Sistem dışında yaşamayı seçen insanlar

Her 400 metrekarelik kabinde yatak, banyo ve veranda bulunuyor. Dört çift burada sık sık bir araya geliyor ve hepsi de emekli olmayı planlıyor. Burada yaşayan kişilerden Fredd Zipp, yaşadıkları bölgenin büyülü ama kurak olduğunu söylüyor. Ağaçlar ve çimenler için ellerinden geldiği kadar su ayırmaya çalışıyorlar. Yine buranın sakinlerinden Jodi Zipp ise yaşadıkları yerin bir Disney filmini hatırlattığını söylüyor. Nitekim yaşadıkları yerde pek çok çeşit kuş, geyikler ve vaşaklar var. Zipp’in söylediğine göre orada zaman geçirdikçe hep daha fazlasını buluyorlar.

Llano Exit Strategy ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=V5SKwwMPZk8

Kaynak: Healty Food House