Hepimizin ilgi ile takip ettiği Merkaba’nın kendi Records’u olan Merkaba Music‘ten Serkan Eles‘in Belong to Sun isimli ilk albümü 25 Nisan’da yayınlandı.

Bunun üzerine biz de kendisine kısa birkaç soru yönelterek Merkaba Music ile başlayan hikâyesini anlatmasını istedik. Ayrıca yolunda başarı ile ilerleyen Serkan’ı, ilk albümü için de tebrik ediyoruz.

Merkaba Music ile yollarınız nasıl kesişti?

Uzun zamandır Merkaba’yı takip eden bir artist olarak ürettiğim sound’ların Merkaba Music içerisinde bir yeri olacağına inanıyordum. Bunun ağırlıklı sebebi Electic ile senelerdir psychedelic müzik prodüksiyonu yapıyor olmam. Serkan Eles tam olarak psychedelic müzik projesi olmasa da psychedelic ögeleri içeren parçalar yaptığımı anladığımda, endüstri içerisinde daha commercial işler yapan labellara parçalarımı kabul ettirmenin kolay olmayacağını biliyordum. Merkaba’nın benim müziğimi anlayacağını düşündüm ve demolarımı göndermeye karar verdim. Nitekim de öyle oldu ve bir önceki EP çalışmamız Taya Informasi, Merkaba Music ailesine katılmama olanak tanıdı. Sonrasında ise ilk albümüm olan Belong to Sun doğdu.

Serkan Eles'in Belong to Sun albümü Merkaba Music'ten çıktı
Belong to Sun, Merkaba Music

Bu albümü diğerlerinden ayıran nedir Serkan?

Belong to Sun, benim ilk albümüm. 60’a yakın parçam şu an Beatport başta olmak üzere diğer müzik platformlarında online durumda fakat 9 şarkılık bir albüm daha önce yayınlamadım. Compilation’lara track’ler vermenin yanı sıra birçok single ve EP yayınlamıştım fakat ilk albümüm Merkaba’ya kısmet oldu.

Biraz da süreçten bahseder misin? Hazırlık aşaması nasıl geçti senin için?

Süreç hayatımın bir parçası… Müzik hayatımın büyük bir bölümünü kaplıyor ve özel olarak bir hazırlık aşaması oldu diyemem. Her zaman yaptığım gibi prodüksiyon yapmaya devam ettim. Merkaba Music ile sürekli iletişim halinde olduğumuz için yaptığım demo track’leri göndermeye devam ettim. Elimizde albüm çıkarmak için yeterli sayıda track oldu ve ilk albümümü yayınlamaya karar verdik. Albüm fikri de Merkaba’dan geldiği için ayrıca mutluyum.

Serkan’ın albümünü aşağıdan dinleyebilirsiniz. Ayrıca desteklemek isteyenler BandCamp üzerinden satın alabilirler.