Sıradan yapbozlardan sıkıldın mı? O zaman seni Cloudberries ile tanıştırmak istiyorum. İngiltere menşeili bu yapboz markası, yetişkinler ve çocuklar için harika puzzle modelleri üretiyor. Üstelik dünyanın her yerine gönderiyorlar.

Koronavirüs nedeniyle uzun zamandır ağırlıklı olarak evlerde vakit geçiriyoruz. Sürekli Netflix izlemek veya internette vakit geçirmek bir noktadan sonra motonlaşmaya başlıyor. Ayrıca elektronik cihazlara bu kadar uzun süre bakmak pek de sağlıklı değil. O zaman yani, farklı bir uğraş mı arıyorsun? Sana yapboz yapmayı öneriyorum. Cloudberries gerçekten de harika çeşitlere sahip. Yapbozu tamamladıktan sonra hatta duvarına asmak isteyeceksin. Ortaya çıkan eserler gerçekten çok başarılı. Ben, kendime 1000 parçalı Botany ve Celestial modellerini seçtim. Zorlu ve ama bir o kadar da eğlenceli bir puzzle serüveni beni bekliyor.

Satılan her bir puzzle için bir ağaç

Cloudberries ekibi iki vizyonla yola çıkmış. Birincisi, harika görünen ve keyif veren puzzle bulmacaları yaratmak. İkincisi ise bir iş yaparken gezegen ve içinde yaşayan insanlar üzerinde kalıcı ve olumlu bir etkiye sahip olmak.

Başladıkları ilk günden kaliteli, sürdürülebilir ve saygılı ürünler üretiyorlar.

Her satılan puzzle için bir ağaç dikiyorlar. İster doğrudan kendi sitelerinden ister Amazon gibi aracı yerden satın al, her koşulda adına bir ağaç dikilecek. Bana gönderdikleri iki puzzle için dünyanın başka bir yerinde iki ağaç büyüyecek.

Eden Projesi çalışmalarından bir fotoğraf.

Bitmedi! Dünyanın en kırılgan ortamlarından bazılarının yeniden ağaçlandırılmasına yardımcı olmak için çalışmalar yapan ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Eden Reforestation Project (Eden Yeniden Ağaçlandırma Projeleri) ile ortaklık kurmaya çalışıyorlar. Yani, eğer ortaklık kurarlarsa aldığın her puzzle ile bu projeye katkı sağlamış olacaksın.

Eden Projesi, aynı zamanda yerel toplulukları güçlendirme, yaban hayatı için barınak oluşturma gibi çalışmalar da yapıyor.

Sürdürülebilir tasarım

Tüm Cloudberries yapbozları geri dönüştürülmüş kâğıt ve kartondan yapılıyor. 2020 yılındaki hedefi, taşıma sırasında korumak için kullanılan ince plastik kaplamayı aşamalı olarak kaldırmak. Yapbozlar bana Ekim ayı içinde geldi. İnce bir plastik poşet hâlâ var ama bunu da kısa zamanda çözüme ulaştıracaklarına inanıyorum. Adım adım her şey… Yapboz satmanın yaşadığımız dünya üzerindeki etkilerinin farkındalar ve bu konuda sürekli iyileştirmeler yapmak için çabalıyorlar.

Botany ve Celestial modellerini istersen buradan satın alabilirsin.

Mutlu çalışanlar

Peki, ya bu yapbozları üretenler ne durumda diye soruyor muzun? Cloudberries ekibi bunu sorabileceğini düşünerek internet sitelerinde sorunu çoktan cevaplandırmışlar. Yapbozların mutlu çalışanlar tarafından güvenli ve sağlıklı bir ortamda üretildiklerini söylüyorlar.

Sürdürülebilirliği tüm detayları ile ele alıp, herkes için daha iyisini düşünmeye çalışmaları çok güzel!

Ya eksik parça olursa?

Son olarak oyuncaklar AB standartlarında üretiliyor. Zararlı kimyasallara ve diğer kirleticilere maruz kalmadan yapılıyor. Ayrıca mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde teslim etmeyi hedefleseler de eksik parça durumunda firma ile yardımcı olmaları için iletişime geçebilirsiniz.

Hoşunuza gidebilecek birkaç öneri:

Aileniz ve sevdikleriniz ile keyifli bir yapboz zamanı geçirmeniz dileğiyle!