Hobbit tarzında doğa dostu evler ⋆ We are the Hippies
close
Sürdürülebilir Yaşam

Hobbit tarzında doğa dostu evler

Görsel olarak size masal dünyasındaymış hissi veren, Hobbit tarzında doğa dostu evlerde yaşamak ister miydiniz? Cevabınız evet ise yazıya bir göz atmanızda fayda var.

Diyelim ki, pek de paranız yok. Ev alma sürecinden de oldukça sıkılıyor ve gereksiz buluyorsunuz. Hem doğa dostu olsun hem ekonomik olsun hem de kendimi bir Hobbit köyünde gibi hissedeyim diyorsanız bu evler oldukça cezbedici görünüyor. Biraz mimari cesaret, biraz da hayal gücünün birleşiminden orta çıkarabileceğiniz şeylerin keyifli bir örneği.

Günlük hayatın koşuşturmasından pek çok şeye vakit bulamadığımız zamanlar olur. Çoğu zaman da doğada vakit geçirmenin gerekliliklerini yeteri kadar yerine getiremeyiz. Fakat Oxfordshire’dan emekli bir sanat öğretmeni olan Michael Buck, 220 dolarlık bütçesi ile bir Hobbit evi inşa etmeyi başardı ve bunu yaparken doğada yaşamanın asıl gerekliliklerini yerine getirerek, evleri doğa dostu olarak tasarladı.

Sizi Shire’da gibi hissettirecek ve doğa ile olan iletişiminizin uyumlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak bu evler gerçekten harika gözüküyor.

Kaynak: Goodshomedesign

Şeyma Akgöz

Yazar Şeyma Akgöz

Ulusal bir ajansta Medya İlişkileri/PR üzerine çalışıyor. Yaklaşık 10 yıldır sırt çantasıyla kamp yaparak seyahat ediyor. Asıl odak noktasını üretim / yaratıcılık olarak tanımlayarak bu bağlamda bir şeyleri dönüştürmeyi, yaşamdan üreterek beslenmeyi sürdürüyor. Müzik, resim, edebiyat, tasarım, doğa, yoga, mistisizm, okültizm, ezoterik öğretiler, semboller ve mitler ilgileri arasında.

Bir Yorum Bırak