VA Aaayth Fly High (For Selix), hepimizin sevdiği ve hep iyi anılarla hatırladığı Yıldırım Selim Özersinci’nin anısını sonsuza dek yaşatmak için bir araya getirilmiş toplama bir albüm ve doğa projesidir.

Geçtiğimiz yaz, bu hayata veda eden Selim’in anısını yaşatmak için dünyanın farklı uçlarından ünlü sanatçıların bir araya geldiği bu toplama albüm Metacortex Records tarafından 10 Aralık 2019 tarihinde farklı platformlardan ücretsiz olarak yayınlanacak.

The Dark Code ve Türkiye psy-trance ailesinin bir parçası olan Selim, beklenmedik bir anda, bu dünyadaki son yolculuğuna çıkmaya karar verdi.

The Dark Code ailesi ve ekibi olarak, Yıldırım Selim Özersinci’nin anısını ve yaptıklarını sonsuza dek hatırlatmak istiyoruz. Selim ailemizin vazgeçilmez bir üyesiydi, son yıllarda yaptığımız tüm etkinliklerde birlikteydik. The Dark Code etkinliklerinde sahne amiri olarak görev alan Selim yaptığı güzel seçimlerle bize farklı hikâyeler dinletmiş bir DJ’di aynı zamanda. Selix ve Aaayth isminde iki farklı tarzda projesi olan Yıldırım Selim için böyle bir albüm yapmak onun seçimlerini ve tarzını yansıtmak adına bizim için oldukça önemli. Bu albüm, Selim’in setlerinden biri gibi olsun istedik. Aaayth projesi ile bize sunduğu tarzda bir albüm yapmak için Selim’in en sevdiği sanatçılarla konuştuk ve şanslıyız ki dünyanın farklı yerlerinden iletişime geçtiğimiz tüm sanatçılar onun anısına özel parçalar yapmayı içtenlikle kabul ettiler. Ayrıca Selim’in ürettiği sesleri kullanarak yakın arkadaşları tarafından yapılan parçalar da albümde bulunacak. Böylece Selim’in başlayıp arkadaşlarının bitirdiği parçalarla onun hayal ve müzik dünyasına bir adım daha yaklaşacağız. Katılan tüm sanatçılara şimdiden sonsuz teşekkürler!

Albüm ücretsiz olarak yayınlanacak ancak yardımda bulunan her kişi adına Ege Orman Vakfı ile birlikte yürütülen hatıra ormanı projesi için bir ağaç dikilecek. Yıldırım Selim Özersinci ismi bu ormana verilerek, yeryüzünün en asil canlılarından olan ağaçlarla, orada oluşacak yeni habitata yaşam vermek ve onu sonsuza dek hatırlatacak bir orman oluşturulmak isteniyor. Böylece Selim’in anısına, gezegenimizdeki yaşama katkıda bulunabileceğiz. Ormanı ziyaret ettiğimiz her gün ve ağaçların aldığı her nefeste onu hatırlatıp yaşatabileceğiz.

Yıldırım Selim Özersinci Ormanı

Ağaçlandırma çalışmaları her yıl Tarım ve Orman bakanlığı ile imzalanan protokeller çerçevesinde devlet ormanı sınırları içinde yapılıyor. Yapacağınız bağışlarınızla koru (en az 500 fidan) ya da orman (en az 5 bin fidan) oluşturabilme hakkına sahipler. Koru içinde alanda size ait bir tanıtım levhası yaptırılır. Bu tanıtım levhası Yıldırım Selim Özersinci adına düzenlenecek. Dikim çalışmaları tamamlandıktan sonra ağaçlandırma sahasının genel açılış töreni düzenlenecek ve sizler de dikilen fidanları görerek, sembolik de olsa belli miktarda fidan dikimleri yapabileceksiniz. Bahar ayında düzenlenecek bu etkinlik The Dark Code sayfalarını takip edebilirsiniz.

Ağaçlandırılacak alan devlet ormanı statüsünde olup sizlerin ve Ege Orman Vakfı’nın manevi hakları olmaktadır.

Bir fidan bağışı 10 TL’dir. İsteyen birden çok fidan için bağışta bulunabilir. Toplanan bağış miktarına göre koru (min 500 fidan) ya da orman (min. 5000 fidan) olacak bu alanı oluşturmak için desteğinizi bekliyoruz.

Türkiye içinden bağışta bulunmak isteyenler:

İŞ BANKASI GÜNDOĞDU ŞUBESİ
ALICI HESAP ADI: EGE ORMAN VAKFI
IBAN: TR51 0006 4000 0013 4240 1161 49
Bağışta bulunurken açıklama kısmına “Yıldırım Selim Özersinci” ismini eklemeyi unutmayınız.

Bağış yapan kişiler hem ormana bir ağaç dikmiş olacak hem de dekontlarını Metacortex Records’a iletenlere VA Aaayth Fly High (For Selix) albümü yollanacak.

Türkiye dışından katılmak isteyenler Metacortex Records Bandcamp sayfasından VA Aaayth Fly High (For Selix) albümü üzerinden bağışlarını yapabilirler. Yapılacak bağışlar adınıza Ege Orman Vakfı’na yatırılacaktır:

Yapılacak olan bağışlarda Koru ismini belirtmeyi unutmayınız.
Koru ismi: Yıldırım Selim Özersinci

Dostumuz Yıldırım Selim Özersinci hatırasına ve doğaya vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz.

Gelişmeleri Facebook etkinlik sayfasından da takip edebilirsiniz.

Başlık Tasarımı: Beste Koş