2014 yılında İngiltere Hackney Wick’de kurulan Hotdoggrrrl & The Sesame Buns ülkemizi ziyarete geliyor. 6 Mart Cuma akşamı KargaArt sahnesinde gerçekleşecek olan etkinlikte ülkemizden Reptilians From Andromeda grubu da sahne alacak.

Bu keyifli etkinlik öncesi grubun vokali Hinde ile kısa ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Merhaba. Bize biraz kendinden bahseder misin?

Merhaba, ben Hinde. İngiltere’de yaşıyorum ve vokalistim. İlk müzikal yolculuğum 1995 yılında Londra Hackney’de başladı. Bir geçiş dönemiydi diyebilirim. O zamanlar doğu Londra’daki çılgın partilerde techno DJ’liği yapıyordum. Daha sonraki süreçlerde birçok müzik tarzı ile iç içe oldum.

Peki, grubunuz nasıl bir araya geldi?

Hepimiz müzisyendik ve hepimiz komşuyduk. DJ performanslarıma ara verdim ve birlikte çeşitli melodiler üretmeye başladık. Eğlenebileceğimiz ve insanların da keyiflenmesini sağlayabileceğimiz bir şov düzenlemeye karar verdik. Şimdiye kadar ise iki albüm çıkardık.

“Farklı tınıların birleşimi çok güzel bir ahenk ve sentez sağlayabiliyor”

Açıkçası müziğiniz oldukça keyifli ve bence bunun sebebi old school müzik anlayışını modern garage punk rock ile güzel bir şekilde sentezlemenizden kaynaklanıyor. Siz bu konuda neler söylemek isterdiniz?

Üçümüz de çok farklı müzikler icra edebiliyoruz ve sanırım bu sentezi en iyi sağlayan şey bu. Bana kalırsa iyi bir müzisyenin ölçütü de bu olabilir. Farklı tınıların birleşimi çok güzel bir ahenk ve sentez sağlayabiliyor. Ve tabii ki 50’ler, 60’lar ve 70’lerin Amerikan müziği ile oldukça iç içeyiz. Sanırım Amerikan 70’ler müziğine takıntılıyım.

Son olarak bize biraz genel olarak İngiltere punk ve müzik sahnelerinden bahseder misiniz?

Londra’da yaşıyoruz dolayısıyla doğu Londra sahnelerinde yer alıyoruz genellikle. Bizim için biraz zorlayıcı olabiliyor çünkü Londra’da Garage müzik için yeteri kadar sahne yok. Kimse de bunun için sahnesini kiralamak istemiyor. Bu yüzden Garage sahnesi için konuşacak olursam ne yazık ki ölü bir sahne. Yine de bu ölü dönemin geçmesini bekliyoruz. Beklenmeyeni bekle!

Hotdoggrrrl & The Sesame Bandcamp hesaplarından müziklerini satın alabilirsiniz.