close

Hakkında

Merhaba,

Herkesin her şey olduğu şu dünyada içimden hiçbir şey olmak gelmiyor. Biraz maymun iştahlılıktan, biraz da meraktan her şeyin tadını almaya çalışıyorum.

Kendi varoluş sorgulamalarımız ile içinde yol aldığımız boşluğumuzda, yaptıklarımızla zaman geçirmeye çalışıyoruz en nihayetinde. Kimi zaman eğlenip, tat almıyor desem yalan söylerim.

Benimki anı yaşamak ve mümkün olduğunca huzursuz sistem ve çirkin insanlardan uzak durmak…

Bu blog da yıllardan beri bırakmayan bir nevi yoldaş.

Benden notlar:

Fındık ve Mathilda’nın annesiyim.
Kısırı çok severim.
Ciltli kitap topluyorum.
Dünyanın birçok yerine ve sevdiklerime kartpostal yolluyorum.
Güneşli havayı en iyi antidepresan olarak görürüm.
Tatlıyı çok sevmem.
Çok sabırlıyımdır.
Veganım.
Psychedelic severim.
Kamp yaparım.
Otostop yapıyorum.
Yürümeyi seviyorum.
Hoop, staff ve poi gibi oyuncaklarla oynamayı seviyorum.

Fakir ama kültürlü?

Evet koca bir sistem içinde yaşıyoruz. Dışarı çıktığımızda parasız ne tuvalete gidebiliyoruz ne su içebiliyoruz. Kendinden başka kişilere de sorumlulukları olan kişiler için parasız hayat gerçekten zor ama parasız bir yaşam imkânsız da değil. Kendi başına yaşayan gençler bunun tadına çok daha kolay varabilir. İşte “fakir ama kültürlü” mottosu da bu noktadan ortaya çıktı.

Günümüzde birçok şeyin alternatifi mevcut. Aslında her zaman vardı ama insanların bunların uygulanabilirliğine inancı iletişim ile birlikte daha çok arttı. Sosyal medya ve mail üzerinden gruplar kurup, alternatif seçenekler sunuyoruz artık. Otostop çekip, şehir içinde araç paylaşımları yapıyoruz. Takas veya freecycle ile tüketimi aza indirgiyoruz. Sadece eşya değil bilgi ve yeteneklerimizi de takas ediyoruz. Lüks otellerde değil doğanın ortasında çadırımızda kalıyoruz. Yeni bir şey almak yerine elimizdekini dönüştürüyoruz. Aynı zamanda atıklarımızı da azaltıyoruz.

Ve bunların hiçbirisi için tek bir kuruşa gerek yok. Alışkanlıklarınızı değiştirmekten korkmayın ve tembellik yapmayın. Böylesi daha eğlenceli.

Sponsorlar ve Destekçiler

Facebook Yorumları